Публикувано на: Thu, Aug 22nd, 2013

“Лудогорец” обърна “Базел”, но се срина до тежка загуба с 2:4

uyiy87945tsdv“Лудогорец” се опълчи на “Базел” и дори стигна до обрат с 2:1, преди да се срине напълно и да претърпи поражение с 2:4 в първия мач от плейофа за влизане в групите на Шампионската лига.
Българите получиха гол още в 12-ата минута, но след още толкова игра успяха да изравнят. До края на полувремето те бяха равностойни на швейцарския шампион и радваха с представянето си над 15 000 зрители на стадион “Васил Левски”.
Гостите бяха далеч от отличната форма, която демонстрираха през пролетта в евротурнирите и допуснаха обрат в 50-ата минута. “Лудогорец” успя да го постигне с попадение на Иван Стоянов, но то само подразни футболистите на “Базел”.
Швейцарците веднага намериха играта си, за сметка на домакините, като набързо между 59-ата и 64-ата минути си върнаха аванса в резултата. Зелените получиха още един гол от дузпа в 84-ата минута, за която Жуниор Кайсара бе изгонен с директен червен картон.
Реваншът е след седмица, а “Лудогорец” вече си е осигурил участие в групите на Лига Европа.