Публикувано на: Mon, Sep 16th, 2013

Италия шокира Испания след страхотен обрат

0ewt04dsgfert47xg727Италия шокира Испания след страхотен обрат и победи настоящия европейски шампион с 86:81 след продължение в изключително интересна и динамична среща от група F на втората фаза на ЕвроБаскет 2013. Така италианците завършват трети в крайното класиране и ще играе с Литва на четвъртфиналите, докато Испания остана на четвърта позиция и ще срещне Сърбия в следващата фаза.Италия изнесе истинска лекция по стрелба в първата четвърт – “адзурите” реализираха

5/10 от средна дистанция и 4/5 от зоната за три точки, в следствие на което се оттеглиха с аванс от 24:12 след 10 изиграни минути.Испанците очевидно си взеха бележка след представянето си през първата част и започнаха втората четвърт с 12 безответни точки, най-вече благодарение на Серхио Родригес и по този начин изравниха до 24:24 след 4 минути игра в този период. Успеваемостта на италианците падна драстично, а “фуриите” продължиха с добрите си изяви и на полувремето резултатът бе равен – 37:37.
В 22.00 часа домакинът Словения ще се изправи срещу Финландия в мач, който е без значение и няма да промени крайното класиране. На четвъртфиналите словенците ще срещнат Франция