Публикувано на: Wed, Sep 25th, 2013

“Ботев” се върна към победите след труден успех срещу “Черно море”

dhgfg436456“Ботев” спечели трудно с 2:0 срещу “Черно море” в интересен и напрегнат мач. За пловдивчани успехът беше важен, защото идва след загубата от “Берое” и преди срещата с шампиона “Лудогорец”.
Головете вкараха Ромарио Кортзорг в 25-а минута и Абел Анисе три минути преди края. Варненци отново стояха стабилно и можеха да си тръгнат поне с равенство, но Симеон Райков пропусна дузпа през второто полувреме.
“Черно море” направи трети пропуск от дузпа през сезона. Воденият от Георги Иванов-Гонзо отбор прекъсна серията си от осем мача без загуба.
Капитанът на гостите Георги Илиев пропусна да даде преднина за отбора си в 13-а минута, когато защитата на “Ботев” сбърка, а той от добра позиция стреля неточно.
В 25-ата Йордан Христов центрира от дясно, Анисе прескочи топката и Ромарио вкара за 1:0. В последните минути на първото полувреме “Черно море” създаде още едно положение пред Адам Стаховяк. Михаил Венков опита прехвърлящ удар от сериозно разстояние, но вратарят на жълто-черните изби.
Илиев беше сменен принудително на почивката заради травма. В началото на втората част гостите два пъти поискаха дузпа – първо за нарушение срещу Венков, а след това за игра с ръка на Веселин Минев, но съдията Христо Ристосков прецени, че нарушения няма.
В 56-ата минута обаче Райков беше фаулиран в наказателното поле и получи дузпа. Той обаче стреля в средата на вратата и Стаховяк спаси.
До края срещата беше напрегната. Варненци опитаха да се противопоставят и да стигнат до изравняване. Вместо това при бърза атака Ромарио напредна и пусна към Анисе, който отблизо вкара за 2:0. Станислав Костов имаше възможност да отбележи и трети гол, но стреля над вратата.
“Ботев” е втори с 20 точки след десет кръга. “Черно море” е шести с 14 точки.