Публикувано на: Sat, Mar 4th, 2017

Анди Мъри се сдоби с 45-та титла в кариерата си

Световният номер 1 Анди Мъри спечели първата си титла през 2017 г. и общо 45-а в професионалната си кариера.

Шотландецът триумфира в турнира от категория “АТП 500” в Дубай след категорична победа над испанеца Фернандо Вердаско.

Лидерът в световната ранглиста даде само пет гейма на съперника и имаше нужда от едва 73 минути за успеха с 6:3, 6:2.

Мъри стана първият тенисист през този сезон, който печели титла, след като е бил поставен под номер 1 в даден турнир. Това не се беше случвало в предишните 15 турнира от световния тур на АТП през 2017 г.

Британецът започна кошмарно мача с Вердаско, като имаше доста проблеми с началния си удар, допусна два пробива в първите си две подавания и изостана с 1:3.

Световният номер 1 обаче бързо намери ритъма си и спечели пет поредни гейма, за да обърне първия сет в своя полза.

Във втората част Мъри рано пое контрол върху случващото се на корта с пробив за 2:1, който успя да затвърди с лекота. Той не даде нито една възможност да Вердаско да навакса пасива си, а втори пробив в подаването на испанеца му гарантира победата.

Мъри спечели първата си титла в Дубай и общо девета в сериите “АТП 500” при десетия си финал в турнир от тази категория.

Вердаско остава със седем трофея в кариерата си след 15-ата си загуба в мач за титлата.