Публикувано на: Mon, Jul 22nd, 2013

България победи и Албания и завърши четвърта на Балканиадата за момичета

4675f4hНационалният волейболен отбор на България завърши на 4-то място на Балканиадата за момичета до 15 години край Букурещ. В последния си мач от програмата на шампионата момичетата на Десислава Величкова и Атанаска Никифорова разгромиха връстничките си от Албания с 3:0 (25:6, 25:16, 25:11) след само 61 минути игра и завършиха с 6 точки след 2 победи и 3 загуби.
Малките “лъвици” надиграха албанките по всички показатели. Само по брой на индивидуалните грешки нашите отстъпиха на противника, най-вече поради грешките при изпълнение на сервис. Българките допуснаха 8 такива, но пък и постигнаха цели 11 аса срещу 5 за Албания. Най-резултатна в мача отново стана посрещачката на България Моника Кръстева с 21 точки. Другата “четворка” – Натали Миланова, и централната блокировачка Йоанна Атанасова добавиха по 11 точки.
Златните медали отидоха при отбора на Турция, който загуби само един гейм през цялото първенство. Среброто бе спечелено от Сърбия, а бронзът остана за домакините от Румъния. Тяхната състезателка Адриана Матеи бе обявена за най-полезен играч (MVP) на шампионата. От останалите индивидуални награди две отидоха при шампионките (б.р. за блокировачка и разпределителка), две – за Сърбия (за нападателка и посрещачка) и една за Румъния (изпълнителка на сервис).