Публикувано на: Mon, Jul 29th, 2013

“Ботев” излезе начело в А група след разгром над “Пирин”

676fgj“Ботев” (Пловдив) записа категорична домакинска победа със 7:1 над “Пирин” (Гоце Делчев) във втория кръг на А група. С успеха пловдивчани събраха шест точки и излязоха начело в класирането, като изпревариха по голова разлика “Литекс”.
Футболистите на Станимир Стоилов имаха смазващо превъзходство през целия двубой и можеха да спечелят срещата с двуцифрен резултат, но направиха много сериозни пропуски пред вратата на Абди Абдиков.
Привлеченият през лятото Валери Домовчийски вкара първите си два гола за “Ботев” – един в противниковата врата, с който откри в 12-ата минута и един в собствената врата 12 минути преди края на срещата.
Резервата Ромарио Кортзорг се отличи с две попадения, най-добрите футболисти на пловдивчани от началото на сезона Тодор Неделев и Мариян Огнянов вкараха по едно преди почивката, а останалите бяха дело на Абел Анисе и Луис Педро.
Още от първата минута “Ботев” се настани трайно в половината на гостите. След два безуспешни опита в началото Домовчийски успя да открие резултата в 12-ата минута. Той получи хубаво центриране от Костадин Дяков, изпревари Абдиков и прати топката в мрежата с глава.
Бившият играч на “Левски” беше близо до втори гол шест минути по-късно, но ударът му срещна гредата. Отново той можеше да удвои няколко минути по-късно, но стреля неточно с глава. Последва нов пропуск, който по чудо не доведе до втори гол.
Все пак неизбежното се случи в 30-ата минута, когато след хубава атака Педро намери Огнянов, който върна към Неделев и за младата звезда на “Ботев” не беше проблем да прати топката във вратата на Абдиков.
Две минути преди почивката Огнянов направи 3:0 с техничен удар в далечния ъгъл. С мисъл за предстоящия в четвъртък мач срещу “Щутгарт” в Лига Европа, на почивката Стоилов замени Огнянов и Неделев с Анисе и Кортзорг.
Именно двете резерви бяха в основата на попаденията през втората част. Мадагаскарецът направи 4:0 след центиране от ъглов удар в 50-ата минута, а бразилецът се разписа с красив удар извън наказателното поле в 72-ата.
Три по-късно Ромарио асистира на Педро за шестия гол. “Пирин” нямаше никаква идея как да стигне до попадение, но все пак това се случи в 78-ата минута. След изпълнение на свободен удар Домовчийски си вкара автогол.
В последната минута Ромарио отбеляза втория си гол в мача и оформи крайния резултат. По този начин “Ботев” загря отлично за мача с “Щутгарт”, а освен това съхрани доста сили заради пълната липса на съпротива от страна на “Пирин”.