Публикувано на: Thu, Aug 15th, 2013

Англия спечели британската битка с Шотландия в голово шоу

gfjh456rtgxfС победен гол на дебютанта Рики Ламбърт английският национален отбор победи съседите от Шотландия с 3:2  в атрактивен приятелски мач, игран пред изпълнените трибуни на стадион “Уембли”  в Лондон.
31-годишният нападател на “Саутхемптън”, който спечели първа повиквателна след силното представяне  през миналия сезон, се появи като резерва в 67-ата минута и само три по-късно отбеляза победното попадение.
Шотландците  изненадващо създадоха много трудности на домакините, които правеха много грешки както в защита, така и в предни позиции. Гостите два пъти повеждаха в резултата, но не успяха да задържат своето  предимство.
Джеймс Морисън откри резултата в 11-ата минута след удар извън наказателното поле и груба грешка на Джо Харт.  В 29-ата англичаните  изравниха след страхотен гол на Тио Уолкът, който получи хубав пас отдясно, справи се със защитата и прати топката в близкия ъгъл.
Четири минути след  почивката шотландците отново поведоха, след като Кени Милър се възползва от неориентираната игра на централните защитници, завъртя се добре и с хубав удар с левия крак преодоля Харт.
Все пак англичаните обърнаха резултата с две попадения с глава след центрирания от статични положения.  Дани Уелбек изравни в 53-ата минута след подаване от свободен удар, а Ламбърт донесе успеха след изпълнение на ъглов удар.