Публикувано на: Mon, Nov 11th, 2013

“Смърфовете” изместиха ЦСКА от третото място

Отборът на Локомотив Пловдив победи тима на Черно море с минималното 1:0 в последна среща от 17-ия кръг в “А” група.
След днешния успех “смърфовете” събират актив от 31 точки, с които се изкачват на трета позиция във временното класиране, като изместват от нея столичния гранд ЦСКА.
Двубоят на стадион “Локомотив” в Пловдив започна по-добре за гостите,които още в 6-ата минута имаха голова възможност.
Симеон Райков стреля опасно от около 20 метра към вратата на Локо, но вратарят Господинов бе заел добра позиция и успя да избие топката в корнер.
Четвърт час след първия съдийски сигнал резултатът бе открит и за радост на запалянковците по трибуните голът бе в полза на любимците им.
Аймен Белаид бе оставен непокрит в наказателното поле на Черно море, засече с глава топката след центриране от корнер и я прати зад голлинията на Китанов за 1:0.
Пет минути по-късно отново Райков опита да възстанови равенството с изстрел директно от фаул, но коженото кълбо мина високо над целта.
В 31-ата минута Бакари също можеше да върне попадението, след като нахлу в наказателното поле на пловдивчани и стреля, но и той не бе точен.
В последната минута на първото полувреме домакините можеха да удвоят преднината си, след като Н’Диайе даде страхотен извеждащ пас към Йордан Тодоров в наказателното поле на гостите, но Тодоров пропусна.
През второто полувреме играта не се промени кой знае колко, като в първите десетина минути “моряците” наложиха натиск в търсене на изравнително попадение, но така и не стигаха до него.
В 78-ата минута Симеон Райков пусна пас от ляво към Бакари, който вкара топката във вратата на “смърфовете”, но попадението не бе зачетено, тъй като реферите маркираха доста спорна засада.
В крайна сметка резултатът си остана непроменен до края на двубоя и Локомотив Пловдив се поздрави с крайния успех и трите точки.
Източник: sportni.bg