Публикувано на: Mon, Dec 16th, 2013

Манчестър Юнайтед се върна на победния път във Висшата Лига

00xcv0020xv9586-axvrticleMанчестър Юнайтед прекъсна лошата си серия от две поредни загуби във Висшата Лига след като спечели с класическото 3:0 като гост на Астън Вила в мач от 16-я кръг на първенството, игран на стадион “Вила Парк”.

Два гола за успеха вкара Дани Уелбек, който изигра много силен мач и даде заявка за по-сериозно участие в титулярния състав.

Той откри резултата в началото на мача с добавка отблизо, след като Аднан Янузай удари греда. Само три минути по-късно отново Уелбек се разписа, засичайки с шпагат ниско центриране в наказателното поле.

Малко след началото на второто полувреме пък Том Клевърли сложи точка на спора с трети гол. Така “Червените дяволи” продължиха серията си от 18 поредни мача като гост на Астън Вила без загуба, като имат само една загуба в последните 36 мача във всички турнири.

Благодарение на успеха тимът на Дейвид Мойс се изкачи на осмото място на 10 точки от лидера Арсенал. Вила пък остава в средата на таблицата на 6 точки над зоната на изпадащите.

В състава на бирмингамци Александър Тонев бе резерва и не се появи на терена до края на мача.

Източник: dnes.bg