Публикувано на: Sun, Feb 22nd, 2015

Пълен комплект медали за ансамбъла в Москва

18_576521Българският ансамбъл по художествена гимнастика има пълен комплект отличия от първия за сезона турнир от сериите Гран При.

Световните шампионки от ансамбъла на България по художествена гимнастика спечелиха сребърния медал на пет ленти и бронзовия на обръчи и бухалки на финалите на отделните уреди в първия турнир за годината от сериите Гран при в руската столица Москва, предаде БТА.

Възпитаничките на Ина Ананиева са в състав Михаела Маевска, Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова и Християна Тодорова. Те допуснаха леки неточности на ленти и получиха оценка от 17.100 точки. Златните отличия завоюваха домакините от Русия с 18.050 точки, а на трето място е Израел с 16.700 точки.

На финала на два обръча и три чифта бухалки българките имаха две грешки и с оценка 16.950 точки заеха третото място. На първо място в този финал е Русия със 17.350, пред Израел със 17.200 точки.

“Нашите момичета играха смело и вдъхновено, но допуснаха грешка. Честито на всички”, коментира Председателят на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева.

Това е блестящо начало за този важен сезон, в който Световното първенство в Щутгарт (Германия) ще бъде квалификация за олимпийските игри в Рио де Жанейро 2016. На финала при ансамблите девойки с пет топки България завърши на пето място.

Българките изиграха страхотно почти цялото си съчетание, но на финала изпуснаха топка и получиха оценка 13.650 точки. Във финалите при жените шампионка на обръч стана Маргарита Мамун (Русия) с 18,900 точки, а на топка Александра Солдатова (Русия) с 18.200 точки.

Мамун спечели златото и на лента с 18.966 точки, а на бухалки победи Мелитина Станюта от Беларус с 18.166 точки.

крайно класиране ансамбли:

5 ленти: 1. Русия – 18.050 точки, 2. България – 17.100 точки, 3. Израел – 16.700 точки

2 обръча/3 чифта бухалки: 1. Русия – 17.350 точки, 2. Израел – 17.200 точки, 3. България – 16.950 точки