Публикувано на: Wed, Aug 12th, 2015

България и Великобритания с най-много 1/4-финалисти на европейското по бокс

2342379България и Великобритания класираха най-много състезатели в 1/4-финалите на 41-ото европейско първенство по бокс за мъже, което се провежда в Самоков. По седем състезатели от двете страни достигнаха до финалната осмица в отделните категории.

В тази фаза ще участват 80 боксьори, които са представители на 27 държави. След България и Великобритания с най-много четвъртфиналисти е Русия – шестима, а петима са състезателите от Турция.

Битките за място на полуфиналите в десетте категории ще се проведат днес на двата ринга в “Арена Самоков” в две сесии. Първата започва в 15.00 часа, а втората е от 19.00 часа.

Залогът в четвъртфиналите е голям, тъй като победителите ще си гарантират освен медал от европейското и квота за световното първенство през октомври в Доха, където пък ще се раздават визите за олимпиадата в Рио де Жанейро.

Първи на ринга от българите ще се качи най-лекият – Тинко Банабаков в категория до 49 кг. Неговият мач срещу естонеца Кирил Сериков е втори в следобедната сесия и ще започне в 15.15 часа

В последния мач от същата сесия, около 17.30 часа, Тервел Пулев ще се боксира срещу холандеца Рой Корвинг в категория до 91 кг.

Мачовете на останалите петима български боксьори са във вечерната сесия. Открива я Даниел Асенов, за когото това ще бъде първи мач на европейското първенство. Водачът схемата в категория до 52 кг ще спори за място на полуфиналите с украинеца Игор Сопинский.

При 81-килограмовите Радослав Панталеев ще играе с поставения под номер 1 Хрвойе Сеп от Хърватия. В категория до 60 кг Елиан Димитров ще срещне Ясън Йълмаз от Турция.

Симеон Чамов ще се боксира срещу Елимантас Станионис от Литва в категория до 69 кг, а при най-тежките Петър Белберов излиза срещу Магомед Омаров от Русия.

Освен победителите в четвъртфиналите квоти за световното в Катар ще спечелят и боксьорите, които загубят от бъдещите финалисти.