Публикувано на: Sat, Oct 17th, 2015

България загуби от Франция с 2:3 на 1/2-финалите на Евроволей

VoleyballБългарският национален отбор загуби от Франция с 2:3 (25:18, 25:22, 24:26, 21:25, 12:15) на полуфиналите на Европейското първенство по волейбол. Двубоят се игра пред над 13 000 зрители в зала „Арена Армеец“. Съставът на Пламен Константинов спечели първите два гейма с 25:18 и 25:22, но следващите три части бяха взети от французите съответно с 26:24, 25:21 и 15:12.
В мача за титлата Франция ще играе срещу Словения, а България ще срещне Италия в спор за третото място.

България започна добре първия гейм, като при първото техническо прекъсване тимът ни имаше преднина от 8:3. Второто техническо прекъсване дойде при 16:10. Докрая на първата част преднината ни се запази и съставът на Пламен Константинов затвори гейма с 25:18.

Първото техническо прекъсване във втория гейм дойде при 8:5 за Франция. При второто французите дръпнаха с 16:12. Въпреки това обаче, българските волейболисти успяха да обърнат и спечелиха с 25:22.

Франция поведе в третата част с 8:5. Във второто техническо прекъсване съставът на Лоран Тили имаше преднина от 16:14. Макар и трудно Франция спечели с 26:24 и остана в мача.

Франция поведе и в четвъртия гейм – 8:6. След второто техническо прекъсване преднината на французите бе 16:13, като тя се запази и до края – 25:21.

В тайбрека гостите бяха по-добрият тим и те осъществиха пълен обрат, печелейки с 15:12.

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Виктор Йосифов, Николай Пенчев, Владимир Николов, Теодор Тодоров, Тодор Алексиев – Владислав Иванов-либеро
Селекционер: Пламен Константинов

Франция: Ървин Нгапет, Никола Льо Гоф, Бенжамен Тонюти, Антонен Рузие, Кевин Льо Ру, Кевин Тили – Женя Гребенников-либеро
Селекционер: Лоран Тили