Публикувано на: Thu, Jan 7th, 2016

Федерер среща Гришо, швейцарецът има контузия

69_cntq0bРоджър Федерер победи Тобиас Камке от Германия с 6:2, 6:1 и се класира за четвъртфиналите на турнира в Бризбейн.

Така защитаващият титлата си от миналата година Роджър Федерер ще играе срещу Григор Димитров, но този четвъртфинал може и да не се състои.

Швейцарският маестро се появил на тренировъчните кортове, но е прекратил заниманието след 30 минути и е потърсил лекар. Според информацията Федерер има проблем в десния лакът.

Мачът му с германския квалификант Тобиас Камке бе предвиден за сряда, но по молба на Федерер бе отложен за днес, припомня Фокус.

Срещата между Федерер и Димитров е предвидена за утре от 11:00 часа.

Ако успее да преодолее швейцареца Григор ще се изправи срещу победителя от двойката Марин Чилич – Доминик Тийм на полуфиналите в турнира.