Публикувано на: Sat, Jun 3rd, 2017

Рекорден триумф за ”Реал” в Шампионска лига

“Реал Мадрид” спечели за 12-ти път трофея от най-авторитетния европейски клубен турнир – Шампионска лига.

“Белия балет” надигра “Ювентус” с 4:1 след две попадения на Кристиано Роналдо, и по едно на Каземиро и Асенсио. Шедьовър на Манджукич в 27-ата минута не стигна на “Юве” за нещо повече от поражение, което доби страховити размери в края на двубоя, съобщи Гонг.

Италианският тим завърши двубоя с 10 души, след като Куадрадо беше изгонен за втори жълт картон в 84-ата минута.

Така “Реал” се превърна в първия тим, който дублира постижението си в турнира, след като и през миналата грабна отличието. В същото време момчетата на Зидан направиха дубъл за първи път от 59 години насам, печелейки титла и трофея от турнира на шампионите.

Още в 3-ата минута Игуаин отправи опасен удар към Навас, който улови кълбото. Малко по-късно отново той стреля отдалеч, а Навас отново се справи. Пянич отправи силен удар към вратата на “Реал”, но Навас отново спаси тима си от попадение, а всичкото това до 7-ата минута на двубоя.

В 20-ата минута Кристиано Роналдо изведе тима на “Реал” с гол напред след уникален удар, който не остави шансове на Буфон. Това бе и 11-ти гол за португалеца в турнира през този сезон – 0:1.

Манджукич изравни резултата с прекрасна странична ножица в 27-ата минута – 1:1.В 33-ата минута Роналдо стреля към Буфон, но кълбото излезе в аут. До почивката Пянич имаше възможност да нанесе топовен изстрел към вратаря на “Реал”, но бранител се намеси добре.

В последните минути на полувремето “Реал” натисна, но “Юве” съумя да се оттегли на почивка при резултат 1:1. Голът на Роналдо беше и №500 в европейските клубни турнири за “Реал Мадрид”.

В 61-ата минута Каземиро отново даде аванс на “Реал”, а за първи път в турнира през този сезон Буфон допуска два гола в един мач – 1:2.

Само 3 минути по-късно Роналдо направи резултата 3:1 с отличен удар от малък ъгъл. Така “Юве”, който бе допуснал само 3 гола до този финал, сега в рамките на само 64 минути допусна същото количество голове.

Веднага след третото попадение за “Реал”, наставникът на “Юве” пусна в игра Куадрадо, но това сякаш беше позакъсняло решение на Алегри. В 84-ата минута на двубоя Куадрадо си заработи втори жълт картон за блъскане на Серхио Рамос и остави съотборниците си в намален състав.

Минута преди края на срещата резервата Марко Асенсио вкара последното поадение в срещата, за да фиксира крайния резултат в мача – 4:1.

“Реал” изигра своя трети финал в за последните четири години, като на два пъти – през 2014-а и 2016-а победи “Атлетико Мадрид”, а тази вечер жертва се оказа италианския “Ювентус”.